пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

МОЛИТВА ДО ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ (на кожний день у тижні)

НА НЕДІЛЮ
О, Пречиста Діво! Поглянь на мене бідного(у) грішника(цю), що припав(ла) перед Тобою, повний(а) надії на Твою могутню опіку. Правда, я негідний(а) того, щоб Ти на мене споглядала, але знаю, що Ти дивлячись на Твого Сина, а мого Бога, коли Він за грішників умирав на хресті, бажаєш до всіх прийти з поміччю. Тому я відважно звертаюся до Тебе, Мати милосердя, і прошу Тебе: зглянься на мою нужду й умилосердися наді мною, Тебе ж, Царице неба й землі, всі величають пристановищем грішників, надією і помічницею опущених! Будь, отже, й моїм притулком, надією й заступницею, адже від Твого заступництва, Мати Божа, залежить моє вічне спасіння. Задля любові, яку Ти мала до Твого Сина, а нашого Спасителя, подай руку допомоги мені грішному(ій). Я знаю, що Ти радієш з того, коли можеш помогти грішникові. Допоможи й мені, бо Ти можеш це зробити. Через гріхи я втратив(-ла) Божу ласку й душу занапастив(ла). Тепер я нещасний(-а) звертаюся до Тебе, моя Мати і повністю Тобі віддаюся. Скажи, що маю тепер зробити, щоб знову відновити втрачену ласку Твого Сина? Він мене до Тебе посилає, хоче, щоб я благав(ла) Твого милосердя. Він хоче, щоб не лише Його заслуги але й Твоє заступництво було помічне моєму спасінню. Отже, я вдаюся до Тебе, Тебе молю, Пресвята Діво Мати, проси за мене Свого Сина, щоб Він змилосердився наді мною, Вислухай моє прохання, предобра Мати, так як Ти вже стільки разів вислуховувала тих, що з надією до Тебе звертались. 
АміньБогородице Діво...(3 рази).Маріє, Мати Божа, оберігай мене від тяжкого гріха.

НА ПОНЕДІЛОК
Царице неба, Пресвята Діво Маріє! Оце я цілий(а) посвячуюся Тобі й віддаюся Тобі на службу. Віддаюся Тобі, Маріє для того, щоб я Тебе величав через усе своє життя, через цілу вічність. Прийми мене за Свого слугу і не відкидай мене від Себе, хоч я на це не заслуговую. Мати моя предобра, я поклав(ла) усю свою надію на Тебе одну. Дякую Господеві, що у Своєму милосерді дав мені надію на Тебе. Правда, за ту ласку був(-ла) я невдячний(а), бо своїми гріхами прогнівив(ла) Твого Сина. Але надіюсь, що через конечні заслуги Ісуса Христа безконечні заслуги й через Твоє заступництво дістану прощення. Одне лише мене непокоїть: те, що знову можу втратити Божу ласку, бо ворог мого спасіння безупинно наступає на мене, намагається щоразу то новими спокусами відтягнути мене від Бога і від Тебе, Маріє. Але нічого він мені не вдіє, коли Ти, Маріє візьмеш мене в свою опіку. То ж охороняй мене й не дозволь, щоб я знову образив(ла) Господа Бога. О, ні моя Мати, знаю певно, що коли Ти будеш моєю охороною, то ніколи не втрачу ні своєї душі, ні неба, ні Бога свого. Цієї ласки бажаю, виєднай її для мене.
Амінь
Богородице Діво...(3 рази).
Нехай благословиться пресвяте й непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії, Божої Матері.


НА ВІВТОРОК
Пресвята Діво, Мати доброти, Мати милосердя! Коли думаю про свої гріхи і згадую про ті страшні хвилини, коли мушу дати гострий рахунок перед справедливим Суддею, а Твоїм наймилішим Сином, то страх і тривога наповнює моє серце. Тремчу цілий(а), коли те згадаю. До кого ж тоді прийду, хто заступиться за мене у тій страшній хвилі перед Твоїм Сином; хто мені допоможе, як не Ти, всемилостива, предобра моя мати? Тоді моя надія після Ісуса Христа лише на Тебе, Мати милосердя. Пресвята Діво, потіхо покинутих! Не залишай мене в тій страшній хвилині, і хвилині смерті, коли усі мене покинуть. Коли тепер, на згадку своїх гріхів, така тривога мене огортає; коли тремчу, як згадаю про те, що маю стати на Суд перед справедливим Суддею й не знаю, як скласти перед Ним рахунок зі свого грішного життя, що ж буде зі мною в годині смерті? Мати милосердя! Виблагай мені в Твого Сина, а Бога мого, ласку досконалого жалю вже тепер за всі мої гріхи і правдиву поправу та вірність Господеві Богові аж до смерті. А коли вже надійде хвиля смерті, будь тоді при мені зі Своєю поміччю, предобра Мати. Додай мені в ту хвилину відваги до боротьби з дияволом, утверди в мені віру в Бога, скріпи тоді мою надію на Боже милосердя. Зроби, Всемилостива, щоб я тоді частіше взивав Тебе на поміч, щоби Пресвяте Ім’я Твого Сина й Твоє, Пречиста Діво Мати, було завжди на моїх устах, коли буду віддавати свого духа. Тієї ласки, якої Ти не відмовила усім тим, що Тобі служили, цілим серцем бажаю й маю повну надію, що одержу її. 
Амінь.
Богородице Діво...(3 рази).
Маріє, Мати Божа, Мати милосердя, молися за нас і за померших.


НА СЕРЕДУ
Пресвята Діво Маріє, Мати Божа! Скільки вже разів своїми гріхами заслужив(ла) я собі на вічну погибель. Вже давно був(ла) би я в пеклі, як би Ти, Мати, не заступалась за мною грішним(ною) у Твого Сина й Своєю материнською опікою не випросила прощення для мене та не взяла мене під опіку. Але що мені поможе Твоя поміч й Твоє милосердя наді мною, коли трачу свою душу? Що мені допоможе Твоя поміч у Твого Сина, коли я, помимо того, відвертаюся від Ісуса й від Тебе: скріпи мою слабу волю, дай, щоб я твердо стояв(ла) при своїй постанові. Був час, коли я Тебе не любив(ла), до Тебе не прибігав(ла), у спокусах не взивав(ла) Твоєї помочі. Зроби Преподобна Мати, щоб Твоєю поміччю вже хоч тепер полюбив(ла) цілим серцем Тебе й Твого Сина. Ти, Пречиста Діво, достойна найбільшої любові, молю Тебе: не допусти, щоб я мав(ла) Тебе на віки втратити й на віки в пеклі Тебе проклинати. А було б це певне, коли б мене через мої гріхи відкинено від Тебе та від Твого Сина. Авжеж, не можливе, щоб Ти відкинула від Себе Твого(ю) слугу, що так на Тебе надіється. Так, не згине той, хто Тобі, Мамо, віддався під опіку. Мати моя, не покидай мене, не лишай мене самого(у), але дай ласку прибігати до Тебе в кожній хвилі мого життя. Рятуй мене від вічного нещастя, захорони мене від гріха, бо лише через гріх можу Тебе втратити й піти на вічну погибель. Захорони мене від неї. 
Амінь
Богородице Діво...(3 рази).
Нехай буде благословенне Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії, Матері Божої.


НА ЧЕТВЕР
Царице неба, чесніша від Херувимів і славніша від Серафимів! Це я нужденний(а) прибігаю до Тебе й прошу: поглянь милосердним оком на мене. Дивися, Царице, в яких небезпеках я тепер і в яких ще буду до кінця життя свого. Усі вони загрожують мені втратою вічного спасіння, втратою мого Бога. Але на Тебе, моя Царице, покладаю всю свою надію й цілим серцем бажаю прийти до Тебе і там Тебе оглядати й хвалити. Коли ж, моя Мамо, прийде вже той щасливий день, що я побачу Тебе? Коли вже настане хвиля, в якій зможу подякувати Тобі за поміч, яку Ти мені давала? Правда, я стільки разів був(ла) Тобі невдячний(а), але коли вже дістануся до Неба, то вже минуться ті мої невдяки, бо цілу вічність буду Тебе славити, Тобі дякувати. Дякую Господеві Богові за те, що дав мені таку сильну надію на Тебе. Багато поклало на Тебе свої сподівання й не опустилися. Вірю, що з Твоєю допомогою не опущуся і я. Моли за мене Твого Сина, щоб Він скріпив мою надію й щораз її побільшував. 
Амінь
Богородице Діво...(3 рази).
Тобі, Діво Мати, без гріха зачата, що не мала ніякого особистого гріха, поручаю чистоту мого серця.


НА П'ЯТНИЦЮ
Маріє! Ти пречиста, могутня, пресвята, предобра між усіма сотворіннями. Щоб всі люди пізнали й полюбили Тебе так, як Ти на це заслуговуєш. Щоб я міг(ла) Тебе любити всім серцем! Радію з Того, що Тебе, моя предобра, пресвята Мати, так багато душ на землі любить і величає, що Тебе прославляють ангельські хори в небі. А найбільше тішуся з того, що Тебе любить Бог більше, ніж усіх Ангелів, Святих у небі та всіх людей на землі. Царице, достойна всякої любові та честі! I я, нужденний(на) грішник(ця), люблю Тебе, але ще слабо люблю. Я знаю, що лише той буде спасенний(-а), хто тебе любить, а щоб Тебе, Мати, любити, треба мати ласку від Бога. То ж випроси для мене цієї ласки. Знаю також і те, що мушу любити й Твого предоброго Сина, бо Він достойний усякої любові й честі. Ти, Мати, бажаєш, щоб усі люди любили над усе Його, то зволи виєднати мені таку любов. Не прошу Тебе про земні добра, про славу, багатство, ні того, щоб мені добре велося, а благаю Тебе лише про те, щоб я хотів(ла) того, чого Ти хочеш - щоб я над усе любив(ла) свого Бога й Тебе, небесна Царице. Чи було коли таке, щоб Ти не вислухала просьби того, хто просив у Тебе таких ласк. Ні, Ти вже молишся за мене, Ти вже мені допомагаєш. Після Твого Сина, Ти одинока моя надія, тож не переставай за мене просити, за мною вступатися, доки не побачиш мене в небі, де буду вічно разом із Тобою Бога любити й вихваляти Його доброту й милосердя по вічні віки. 
Амінь
Богородице Діво...(3 рази).

Маріє непорочно зачата, молися за тих, що прибігають до Тебе.

НА СУБОТУ
Знаю я, Пречиста Діво, про ті всі ласки, які Ти мені випросила. Знаю також і те, що я був(ла) дуже невдячний(а) Тобі за ті ласки, і що тих ласк на зле вживав(ла) й через те не заслуговую вже на ніяке милосердя. Але у Твоїй доброті, Твоїй материнській опіці я ні крихіточки не сумніваюсь. Ти посередниця між Богом і людьми, через Тебе спливають на нас усі ласки, бо Ти роздаєш нам Божі благодаті. В Твоїх руках лежить моє вічне спасіння. Умилосердись наді мною грішним(ою). У Твої пресвяті руки віддаю себе цілого(у): своє тіло й душу, ціле своє туземне життя, свою смерть і моє вічне спасіння. Цілим серцем бажаю бути зарахований(а) до Твоїх милих Тобі дітей. Не відкидай же мене від Себе. Ти ж сама вишукуєш грішників і їх спасаєш. Ти сама шукаєш за нужденними й помагаєш їм. А я сам(а) до Тебе прибігаю, я найбільший(а) грішник(ця) з усіх людей на світі спаси мене, моя Мамо; я сам(а) до Тебе прибігаю, я найбільший(а) нужденник(ця) з усіх нуждарів, допоможи мені. Заступися за мене в Твого Сина, Він Тебе вислухає. Через свої гріхи я не смію піднести очей до Тебе, як дитина до мами й зі сльозами, з сокрушеним серцем молю Тебе: моя предобра Мамо, не відкидай мене від Себе! Покажи мене Твоєму Синові та скажи Йому, який(а) я бідний(а), який я нужденний(а) і грішник(ця). Він Тебе мусить вислухати, бо Він - Твій Син і нікого так не любить, як Тебе, Діво й Мати Божа.
Візьми мене під свою опіку цього мені вистарчить, бо коли Ти заопікуєшся мною, то нічого не станеться. Тоді вже не буду боятися за свої гріхи гострого засуду Твого Сина, бо Ти випросиш у Нього прощення. Тоді й самого диявола не злякаюся, бо Ти могутніша від цілого пекла. Заступися за мене, моя Мамо, випроси мені прощення всіх моїх гріхів, випроси мені гарячу любов до Ісуса, Твого Сина, випроси для мене ласку витривати в доброму до кінця мого життя і дай, щоб я щасливо зійшов з цього світу. Маріє, Царице неба й землі й Моя Мамо! В Тобі вся моя надія, в якій живу, в якій спочиваю, з якою бажаю вмерти. 
Амінь
Богородице Діво...(3 рази).
Пресолодке Серце Марії, будь моїм спасінням.


Пісня Пречистої Діви Марії
Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм.
Бо він зглянувся на покору слугині своєї, ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди.
Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе ім’я Його. Милосердя Його з роду в рід на тих, які бояться Його.
Він виявив потугу рамена свого, розвіяв гордих у задумах їхніх сердець.
Могутніх скинув з престолів, підняв угору смиренних, наситив благами голодних, багатих же відіслав з порожніми руками.
Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши своє милосердя, як обіцяв був батькам нашим - Авраамові і його потомству повіки


Молитви до Матері Божої Св. Альфонса Лігуорі


НЕДІЛЯ (Молитва за прощення гріхів)
О, Мати Божа! Ось у твоїх стіп нужденний грішник. Я прибігаю до тебе і покладаю на тебе всю свою надію. Негідний я, щоб ти хоч раз глянула на мене, але знаю, що ти гаряче бажаєш грішникам допомогти заради твого Божого Сина, який умер для нашого спасіння. Мати милосердя, споглянь на мою нужду 
і змилуйся наді мною! Знаю, що всі назива-ють тебе прибіжищем грішників, надією безнадійних, допомогою покинутих. Отож, ти 
і для мене — прибіжище, надія і поміч; це твоє діло — заступатися за мене. Рятуй же мене задля любові до Ісуса Христа, подай руку нещасному, що згрішив і просить у тебе допомоги. Знаю, ти радієш, коли можеш допомогти грішникові, тож поможи тепер мені, бо тільки ти можеш це зробити. Через свої гріхи я втратив Божу ласку і свою душу, а тепер віддаюся у твої руки. Скажи мені, що я маю робити, щоб повернутися до ласки мого Господа — я ж постановляю виконувати все без зволікання. Це Господь Бог посилає мене до тебе за допомогою. Він хоче, аби 
я вдався до твого милосердя. Він хоче, щоб я завдячив своїм спасінням не лише заслугам твого Сина, але й твоїм молитвам. Тому прибігаю до тебе; молися за мене до Ісуса. Допоможи мені, бо ти добра до тих, хто на тебе уповає! Цього надіюся, так нехай станеться. 
Амінь


ПОНЕДІЛОК (Молитва за витривання)
Пресвята Маріє, Царице небес! Довго я був нещасним невільником диявола. Тепер віддаю себе тобі на службу. Тебе хочу почи-тати, тобі служити по всі дні мого життя. Прийми мене за свого слугу, не відкидай мене так, як я на те заслуговую! Наймиліша Ненько, на тебе покладаю всю надію. Дякую Господеві за те, що у своєму милосерді дав мені таке довір’я до тебе. Правда, упадав я досі, нещасний, у гріхи, та вірю, що заслуги Ісуса Христа і твої молитви вже виєднали мені прощення. Більше того, люба Ненько, ще одна думка гризе мене: журба, що знову можу втратити Божу ласку. Небезпека не минула, ворог не спить, нові спокуси находять на мене. Моя ласкава Владичице! Хорони мене! Прийди мені на допомогу, коли впаду у гріх, не дай мені знову образити Ісуса, твого Божественного Сина. 
Ні, не може більше бути таке, щоб я знову втратив душу, небо, Бога. Ось якої ласки 
в тебе прошу, Маріє, виєднай її! Цього від тебе сподіваюся.
Амінь


ВІВТОРОК (Молитва за щасливу смерть)
Пресвята Маріє, Мати ласки і милосердя! Коли пригадаю собі свої гріхи й подумаю про хвилину своєї смерті, мене проймають тривога і жах. Люба Ненько! Кров Ісуса і твоє заступництво — єдина моя надія. Потіхо не-щасливих, не залишай мене в останній хвилині! Дай мені відвагу і силу в тій великій пригоді. Коли вже тепер докір сумління за мої гріхи і суворість Божої справедливості так лякають мене, що ж буде в останню годину? Пресвята Владичице, виєднай мені перед смертю правдивий жаль за мої гріхи, щире навернення та вірність Богові на подальше моє житття, яке ще мені залишилося. Коли ж прийде хвилина моєї смерті, тоді, Маріє, моя надіє, поспішись мені з порятунком 
у тій великій біді, яка прийде до мене! Дай мені тоді силу, щоб я не потрапив у розпуку на вид моїх гріхів, коли мені їх злий дух поставить перед очима. Допоможи мені тоді кликати тебе ще частіше, аби віддав Богові духа, вимовляючи твоє солодке ім’я з іменем твого Пресвятого Сина. Цю ласку ти виявила вже багатьом, що почитали тебе, тож бажаю її і для себе й надіюся на неї. 
Амінь


СЕРЕДА (Молитва про захорону перед пеклом)
Пресвята Маріє, Мати Божа! Скільки ж разів я своїми гріхами заслужив собі на пекло! Може вже за першим разом був би я засуджений, якщо б ти у своїй доброті не стримала Божої справедливості. Ти відібрала у мене мою самовпевненість, а дала довір’я до тебе. Та в які б беззаконня я був би ще потрапив серед тих небезпек, що мене оточу-вали, якби ти, люба Ненько, не захоронила мене ласками, що їх ти випросила для мене! Чим допоможуть мені твої ласки, якими ти мене обдарувала, коли я, проте, буду проклятий? Правда, був час, коли я тебе не любив, та тепер хочу Господа і тебе любити понад усе! Не допусти, щоб я відкинув тебе і Бога! Він же так часто виявляв мені, за твоїм заступництвом, стільки милосердя! Хіба 
ж могла б ти знести, щоб я опинився між проклятими, я один, твій слуга, що щиро любить тебе. Та хто міг би покинути тебе? Хто міг би забути любов, яку ти дала? Ні! Той, хто сповнений довір’ям, хто поручить себе тобі і звернеться до тебе, — не пропаде. Допоможи мені, щоб я повсякчасно звертався до тебе! Рятуй мене, моя Надіє, захорони мене перед пеклом! Захорони мене перш за все від гріха, бо він один може мене вкинути до пекла.
Амінь


ЧЕТВЕР (Молитва про небо)
Царице небес! Ти поставлена вище ан-гельських хорів, сидиш на престолі найближче Бога. Я, бідний грішник, вітаю тебе 
з цієї долини сліз та прошу: споглянь ласкаво на мене! Споглянь, Маріє, скільки небезпек мене оточує й оточуватиме так довго, як довго я буду на землі. А ті небезпеки загрожують мені втратою моєї душі, втратою неба, втратою Бога! На тебе, Преславна Царице, поклав я свою надію. Люблю тебе і тужу, щоб найшвидше побачити і славити тебе 
в небі. Маріє, коли ж прийде той день, 
у якому я, спасений, знайдусь у твоїх стіп? Коли зможу поцілувати твою руку, що дала мені стільки ласк? Правда, я за життя дуже часто був тобі невдячний, люба Ненько, та коли прийду до неба, то вже безупинно буду любити тебе всю вічність. Там поправлю свою невдяку, бо буду тебе славити й безнастанно тобі дякувати. Дякую Господеві, що дав мені таку надію на найсвятішу Кров Ісуса Христа і твоє заступництво. Всі, що щиро тебе почитали, мали таке велике уповання, й ніхто з них не помилився, не помилюся і я. Маріє, проси Ісуса, твого Сина, щоб я завжди зміцнював своє уповання. 
АміньП'ЯТНИЦЯ (Молитва про любов до Ісуса Христа)
Маріє, Ти найблагородніше єство, найвища і найчистіша, найкраща і найсвятіша 
з усіх сотворінь. О, якби всі тебе пізнали, дорога Царице, якби тебе полюбили так, 
як ти на це вповні заслуговуєш! Але тішуся думкою, що багато святих душ у небі 
і праведників на землі захоплені твоєю добротою й красою. А що мене найбільше тішить, так це те, що сам Господь любить тебе більше, ніж усіх людей і ангелів разом. Наймилостивіша Владичице, і я, нужденний грішник, люблю тебе, та замало люблю. Треба, щоб я тебе любив більше й ніжніше. Бо любити тебе — це знак призначення 
до неба, який Господь дає лише тим, які будуть спасенні. Знаю також, люба Ненько, що я повинен завдячувати твоєму Синові великою любов’ю. Ти не маєш іншого бажання, як тільки те, щоб усі його любили. Виблагай же мені цю ласку! Ти отримуєш від Бога усе, чого захочеш. Не прошу земного добра, почестей і багатства, а хочу тільки того, чого й твоє Серце найбільше бажає: любові до Бога. Хіба можливе, щоб ти не пішла мені на зустріч у тому, що тобі так дуже подобається? Ні, відчуваю, що ти вже мені помагаєш, уже молишся за мене. Молися за мене, Маріє, молися і не пере-ставай молитися, доки не побачиш мене
в небі, де вже завжди буду з Богом і зможу його любити разом з тобою. 
Амінь


СУБОТА (Молитва за покров Пресвятої Богородиці)
Пресвята моя Мати! Я бачу, скільки ласки ти мені виблагала, але бачу також, що я був тобі за це дуже невдячний, невдячність не заслуговує на нові ласки. Проте не трачу надії на твою доброту. Могутня моя Заступ-нице, змилосердися наді мною! Ти роздаєш нам, бідним грішникам, усі Божі ласки. Бог дав тобі таку силу, таке багатство і таку доброту, щоб ти нас спомагала. Хочу спастися. Для того віддаю в твої руки моє вічне спасіння, свою душу. Хотів би належати до твоїх особистих слуг. Не відкинь мене! Ти ж сама вишукуєш нещасних, щоб їм до-помогти. Не відкидай же бідного грішника, що прибігає до тебе! Заступися за мене. Твій Син робить усе, що попросиш у нього. Візьми ж мене під твій всеблагий покров! І його мені вповні вистачить. Коли ти заопікуєшся мною, то вже не маю чого боятися. Не боюся своїх гріхів, бо ти, надіюся, випросиш мені їх прощення. Не маю чого боятися злих духів, бо ти сильшіша від цілого пекла. Навіть не боюся мого Судді, Ісуса Христа, бо одне слово твого прохання зворушить його. Отож, візьми мене під свій покров, виєднай мені прощення гріхів, любов до Ісуса Христа, ласку витривання, доброї смерті, а в кінці — небо! Правда, я не заслуговую на твої ласки, та отримаю їх, коли ти мені виблагаєш їх у Бога. Отже, заступайся за мене в Ісуса! Маріє, Владичице моя, ти все моє уповання, і в цьому довір’ї знайду свій мир. Із цією надією живу, з нею хочу колись і померти. 
Амінь


Молитва до Матері Божої Неустанної Помочі
Пресвята Непорочна Діво, моя Мати Маріє й Мати мого Господа, Царице світу, заступнице, надіє та прибіжище грішників, оце припадаю до тебе я, найокаянніший з усіх. Клонюся покірно перед тобою, всехвальна моя Царице, складаю тобі сердечну подяку за всі ласки, котрі ти мені уділила, а найбільше за те, що визволила мене з пекельних мук, на які не раз собі заслужив.
Люблю тебе, Царице, найдосконаліша любове. Задля цієї любові обіцяю тобі завжди служити та вчинити все, що зможу, щоби й інші тобі служили. Ти — все моє уповання, усе спасіння моє по Бозі, о Мати милосердя, тому прийми мене, свого слугу, під твій покров. А що ти все можеш у Бога, звільни мене від усяких спокус, або хоч випроси мені ласки поборювати їх аж до смерті. Від тебе прошу правдивої любові Ісуса Христа, від тебе надіюсь ласки доброї смерті. Мати моя, ради любові, що маєш до Бога, прошу тебе, помагай мені завжди, а особливо в останніх хвилинах мого життя. Не опускай мене, аж доки не побачиш мене спасенного, щоб 
у небі благословити тебе й величати всю вічність. 
АміньНемає коментарів:

Опублікувати коментар