пʼятниця, 7 січня 2011 р.

До святих Ангелів та Архангелів


« Благословіть Господа, всі Ангели Його, міцні силою, виконуючі слово Його, підкоряючись голосу слова Його».( Псалом 102, 20)
Ангели Господні, прославте Господа, заспівайте хвалу Йому і вознесіть над всім повіки.
Боже, по незрозумілому Провидінню Твоєму, від повноти милості Твоєї посилаєш Ти Святих Ангелів на наш захист: даруй нам по смиренній молитві нашій благодать, щоб ми були повсякчасно закриті їхніми крилами і могли вічно радіти спілкуванню з ними.
Боже, з чудесною мудрістю керуєш Ти служінням Ангелів і людей; в небесах Ангели повсякчас стоять перед Тобою, готові прислужитись: будь же милосердний, дай нам, щоб тут, на землі, були вони хоронителями нашого життя. Через Христа, Господа нашого.
Амінь

Ви ж, Святі Ангели Божі, допоможіть Церкві побороти сили мороку, гріха й невір'я, щоб Святе Царство Боже усе ширше проростало на землі й ощасливило людей життям вічним.
Амінь

Возвеличена Небесна Царице!
Найвища Керівничко Ангелів. Ти дістала від Бога Отця і Сина і Духа святого, силу і власть топтати голову, змія — сатани. Тому ми покірно просимо Тебе, пішли нам на поміч Твої небесні полки, щоби вони під твоїм керівництвом і Твоєю силою знищили діявольські сили, всюди з нами боролися, по-бідили їх зухвалі напади і скинули їх в безодню пекельну і запечатали: «ХТО ЯКО БОГ!».
Ви святі Ангели і Архангели, стережіть і охороняйте нас. Добра, ніжна Мати, Ти навіки наша любов і наша надія! Мати Божа! Пішли нам святих Ангелів, щоби вони нас охороняли і відігнали від нас злого ворога.
Свята Мати! Прийди на поміч бідним, зверни свій зір на малодушних, потіш терплячих, спаси вмираючих грішників, проси за народ, молися за священиків, заступися за людей, які посвятили себе Службі Богу!
Нехай всі, котрі почитають Тебе, почують Твою поміч!

За водіїв автомашин і за всіх, хто в дорозі.
Святий Архангеле Рафаїле, заступнику подорожуючих, супроводь нас із Твоїми легіонами ангельськими й порятуй від пасток диявольських. Захисти нас у всякій подорожі! І всіх тих, хто зустрінеться нам.
Святий Архангеле Михаїле, по молитві нашій й наших Ангелів
- Хоронителів захисти нас перед силами зла і скинь їх у пекло, щоб не заважали вони подорожувати нам і тим, хто з нами.
Святий Архангеле Гавриїле, передай тричі благодатному Непорочному Серцю Цариці вашої вкупі з усіма Ангелами Твоїми й нашими Ангелами
- Хоронителями поклін небесний і випроси добрий шлях для нас і їдучих з нами.
Яка потіха для нас знати, що Ви, Святі Ангели, опікуєте нас щораз , коли ми самі вже неспроможні; що Ви допомагаєте нам у нужді, нестатку й страху, коли ми кличемо Вас, і вірним шляхом, через темні мости ведете нас у Небесний Дім Отчий.
Амінь

ДО СВЯТИХ АРХАНГЕЛІВ
Св. Архангеле Михаїле!
Вождю небесних Сил, переможцю пекельного дракона, Ти отримав від Бога силу і міць, щоб через покору знищити пиху царства темряви. Просимо Тебе, допоможи нам осягнути правдиву покору серця, непохитну Вірність у здійснення Волі Божої, силу в терпінні та потребі. Дозволь нам перебувати перед Богом на Суді Останньому.
Св. Архангеле Гавриїле!
Ангеле Благовіщення, вірний посланцю Божий, відкрий наші вуха навіть на тихі нагадування і заклики люблячого Серця нашого Господа. Завжди стій нам перед очима, просимо Тебе, щоби ми Слово Боже правильно розуміли, слухали його і виконували те, що Бог від нас прагне. Навчи нас бути го¬товими, щоби коли прийде Господь, не застав нас сплячими.
Св. Архангеле Рафаїле!
Посланцю любові Божої, просимо Тебе, огорни наші серця вогнем цієї любові й не дозволь, щоб коли-небудь ми омертвіли, вчини, щоби в щоденному житті ми постійно йшли по дорогах любові й любов'ю все перемагали.

Підтримуйте нас перед Богом, найсвятіші Браття!
Охороняйте нас від нас самих, від нашого боягузтва і зачерствілості, нашого егоїзму і хтивості, нашої заздрості й недовіри, нашої жадоби ситості, добробуту і визнання.
Визволіть нас із оков гріха і з прив'язаності до земних справ.
Зніміть нам з очей пов'язку, яку ми самі собі заклали, щоб не бачити нужди, яка нас оточує, дивитися тільки на себе і тільки над собою розчу¬люватися.
Учиніть, щоби святий неспокій і туга за Богом не дозволила нам перестати шукати Його в жалю і любові.
Шукай¬те в нас Кров Господа нашого, яка за нас була пролита.
Шукайте сльози вашої Цариці, які за нас вилила.
Шукайте в нас бідного, спотвореного, знищеного образу Божого, який колись любов Божа викарбувала в нашому серці.
Допоможіть нам пізнати Бога, поклонятися Йому й любити Його, служити тільки Йому.
Підтримайте нас у боротьбі з силами темряви, які, укрившись, ото¬чують і приневолюють нас.
Допоможіть нам, аби ніхто з нас не загинув й аби колись ми зустрілися у вічній радості!
Амінь

Святий Михаїле, Архангеле!
Князю війська небесного, переможцю сатани, Ти отримав від Бога силу і міць, щоб знищити покорою пиху сил темряви.
Благаємо Тебе, допоможи нам у досягненні правдивої покори серця, непорушної вірності у виконанні Волі Божої, мужності у труднощах і терпіннях.
Допоможи нам, щоб ми могли стати перед Судом Божим.
Святий Гавриїле, Архангеле!
Ангеле Втілення Божого, вірний Посланцю Божий, від¬крий вуха наші навіть для найтихішої згадки і заклику люб¬лячого Серця Господа нашого.
Благаємо Тебе, завжди стій перед нашими очима, щоби ми добре зрозуміли Слово Боже, Його шукали й оберігали, і виконували те, що Бог від нас очікує.
Допровадь нас до свідомої готовності, щоб Господь, прийшовши, не застав нас сплячими.
Святий Рафаїле, Архангеле!
Посланцю любові Божої, благаємо тебе, зрань серця наші вогнем любові Божої і не дозволь, щоб рана ця коли-небудь зажила, і щоби ми в щоденному житті завжди йшли дорогами любові й любов'ю все перемагали.

Понеділкова молитва
До вас, як заступників і сторожів нашого життя, приходжу з поклоном і проханням. Я, окаянний (окаянна) і многогрішний (многогрішна), прошу вас — помилуйте мене.
Ви, що споглядаєте Божу велич, ви, святі ангели, що найближче стоїте, у страсі й покорі, перед престолом Пресвятої Тройці, ви, кого опромінює невимовний блиск божої слави, моліть милостивого Бога, щоб зберіг мене від усього злого, а особливо від упадку в спокусах.
Випросіть мені вашими молитвами ласки боговгодно прожити дні мого життя та ласки служити Богові з такою побожністю, з якою ви служили Ісусові Христові, коли він перебував на землі, і з якою й тепер служите йому в небі.
А Ти, Господи мій, Агнче Божий, що взяв на себе гріхи цілого світу, задля молитви твоєї Пресвятої Матері і всіх небесних духів, що оточують престол твоєї божої величности, вислухай моє прохання і пошли свого ангела хоронителя моїй душі і моєму тілу, щоб я під його проводом був охоронений (охоронена) від видимих і невидимих ворогів та сподобився (сподобилася) твого помилування разом з усіма твоїми вгодниками.
Амінь

Святий великий архистратиже Михаїле! Ти, що найближче стоїш до Пресвятої Тройці, начальнику небесних полків, що кличем "Хто, як Бог?” скинув збунтовані небесні духи в пекельну безодню, захисти Церкву нашу, наш нарід, мою родину та мене від напастей злого, і вчини, щоб Бог у моєму житті завжди й у всьому перемагав.
Амінь

Великий Гавриїле, світлий посланче несотвореного світла! Тобі відкрито велику тайну, що від віків була стережена й закрита навіть перед ангелами. І ти цю тайну виявив єдиній Пречистій у день Благовіщення в Назареті. Разом з нею моли Всевишнього Бога, щоб подав нашим душам мир і своє велике помилування.
Амінь

Святий Рафаїле, ти, що назвав себе одним із сімох святих ангелів, які підносять молитви святих і з ними стають перед славою Святого Бога!
Ти був супутником Товії в далекій дорозі, ти був його проводарем і опікуном, що завжди давав добру раду і хоронив у небезпеках, ти був у всьому вірним помічником і другом. Будь і нам, що проходимо тепер небезпечну земну подорож життя, ти, великий божий архангеле, будь нам усім товаришем і провідником у нашій мандрівці.
Моли Владику Христа за мене, нужденного (нужденну) і смиренного (смиренну), щоб не тішився мій ворог моєю погибеллю та щоб не говорив про мене, що "ця людина в пустоті жила і дні її життя пройшли марно, як тінь”.
Святий Архангеле Рафаїле, захисти мене від такого нещасного кінця моєї життєвої дороги.
Амінь

Допомагайте нам, Великі Святі, співслуживці перед Богом!
Охороняйте нас від нас самих, від нашого боягузтва й байдужості, нашого егоїзму і хтивості, від нашої заздрості, недовір'я, нашої жаги ситості, добробуту й визнання. Визволіть нас із оков гріха і від прив'язаності до справ земних. Зніміть з наших очей пов'язки, які ми самі собі наклали, щоб не бачити нужди, яка нас оточує, а тільки дивитися на себе, милуватися собою. Увіткніть у наші серця колючку святої турботи про Бога, щоб ми не перестали шукати Бога в тузі, жалю, любові.

Шукайте в нас Кров Господа нашого, яка за нас була пролита. Шукайте в нас сльози нашої Цариці, які Вона за нас пролила. Шукайте в нас зблідле, зранене Обличчя Боже, яке гідно переносить страждання, на подобу якого Бог створив нас у Своїй любові.
Допоможіть нам пізнати і адорувати Бога, любити Його і служити Йому. Допоможіть нам у битві з силами темряви, які нас таємно оточують і дратують. Допоможіть нам, щоби ніхто з нас не загинув, і щоби ми у вічному щасті з'єднані були про¬славленням Бога. Амінь.

Святий Михаїле, перебувай поруч з нами зі своїми Ангелами, допомагай нам і проси за нас!
Святий Рафаїле, будь поруч з нами зі своїми Ангелами, допомагай нам і проси за нас!
Святий Гавриїле, будь поруч з нами зі своїми Ангелами, допомагай нам і проси за нас!

Літанія до семи Ангелів, які стоять перед троном Божим
Святий Михаїле, князю Сил небесних, опікуне Церкви, - молися за нас!
Святий Гавриїле, Ангеле Воплочення, який приніс цю новину людині, - молися за нас!
Святий Рафаїле, провіднику і лікарю, Ангеле молитви, - молися за нас!
Святий Уриїле, сильний товаришу, який розбив полки Сеннахериба, - молися за нас!
Святий Селафиїле, потішителю, який об'явився Гаґар, коли вона була самотньою і смутною, - молися за нас!
Святий Ієгудиїле, подателю ласк, провіднику ізраїльтян, - молися за нас!
Святий Варахиїле, помічнику, який промовляв до Авраама й напоумив Сару, - молися за нас!

До семи святих притулків
1. Так буде благословенням моїм Всемогутність Отця Небесного, Премудрість Сина Божого і Любов Святого Духа.
Амінь
2. Так благословить мене Ісус Розп'ятий, через Кров Його безцінну.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
3. Так благословить мене Ісус від Дарів Святих через Любов Його Божественного Серця.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
4. Так благословить мене з небес Марія, Всевишня Мати і Цариця, і так наповнить душу мою любов'ю до Ісуса.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
5. Так благословить мене мій Ангел - Хоронитель і так прийдуть мені на допомогу всі Ангели, щоб віддалити від мене підступи злого ворога.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
6. Так благословить мене мій святий Заступник, мій заступник по хрещенню й всі святі небес.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
7. Так благословлять мене бідні душі улюблених покійних родичів до самих далеких поколінь. Так будуть вони прохачами моїми перед Престолом Божим, щоб і я досяг мети вічної.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
Так простягнеться наді мною благословення нашої Матері, Святої Церкви, благословення нашого Святого отця, Папи ..., нашого Єпископа ..., благословення всіх Єпископів і священиків наших. Так буде воно рятівним в усі дні життя, викаючи з кожної святої Літургії. Так даруються мені щастя, здоров'я й усілякі блага; так буду я захищений від всякої напасті і так зійде на мене благодать завзятості й блаженної кончини.
В Ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь
(Це небесне благословення ти можеш повсякчас просити й для інших: заміняючи "мене" на "тебе" або на "вас"!)

До дев'яти хорів ангельських.
Святі Ангели в дев'яти чинах. Ви вибрані до співучасті в розпорядженні й пануванні всесвітньому: допоможіть же нам, щоб всі наші діяння стали для нас драбиною небесною, по якій ми усе вище й вище сходимо до Любові Божої, одночасно усе глибше осягаючи любов людську.
Святі Ангели в дев'яти чинах, із предвічного проникнення в Божественну сутність, знання й волю, відома Вам міра турботливої любові, що перевершує всі людські уявлення.
Вплиньте ж на окремі сімї й цілі народи, як Князі Ангельські, що відають громадами й народами, приходами, єпархіями й Церквою, поки не встановиться щирий мир між народами й не завершиться поширення Церкви.
Святі Ангели в дев'яти чинах, Ви супроводжуєте Божественного Спасителя в переможному поході святої Літургії навколо земної кулі; Ви невпинно молите Ісуса біля кожної дарохранительниці на всім просторі землі; Ви вимучуєте себе в запалі про визнання Бога, Його Ім'я й Дня Його: так дайте ж, щоб потік святого вогню витікав від сили вашого благоговіння й вихваляння до наших сердець, поки ми самі не запалаємо святою любов'ю до Ісуса Христа в Пресвятому Таїнстві Вівтаря й у завчасному, багаторазовому й щоденному причащанні не буде заслужена нами надія Воскресіння й вічного блаженства.
Амінь

До трьох Князів Ангельських
Святий Архангел Михаїле, захисти нас у боротьбі; заслони від зла й підступів диявольських! "Боже, повели йому", - так, просимо ми, благаючи. І Ти, Князю воїнства небесного, скинь сатану й інші злі духи, які для спокушання нашого бродять по світу, - Силою Бога скинь їх у безодню.
Амінь
Боже, із сонму Ангелів обрав Ти Архангела Гавриїла для благовіщення Твого; даруй же нам милостиво, щоб випробували ми силу його заступництва небесного. Через Христа, Добродія нашого.
Амінь
Боже, у провідники дав Ти рабові Своєму Товію Святого Архангела Рафаїла: даруй же нам, рабам Твоїм, милість, щоб ми завжди були захищені присутністю його. Через Христа, Добродія нашого.
Амінь

Немає коментарів:

Опублікувати коментар