субота, 6 листопада 2010 р.
Дев'ятниця до святого Партенія
Акт збудження довір 'я
Ісусе, Господи мій, з великим довір'ям припадаю до твоїх стіп і благаю тебе, звесели і скріпи мене Святим Духом, збудивши в мені сильну і непохитну віру до святих слів твого Євангелія. Благослови мені, Боже мій, щоб я глибоко у своєму серці, ведений ними, був гідний удостоїтися вислухання моїх молитов, які щоденно буду заносити у дев'ятниці до св. Партенія. Ісусе, всели і захорони у моєму серці слова Істини твоєї, щоби моя душа увібрала їх і дорога молитви моєї дійшла до твого трону, зворушивши милосердя твого Серця. Амінь. «Все можливо тому, хто вірує» (Мк. 9:23) «Просіть, і дасться вам; шукайте і знайдете; стукайте і відчинять вам. Кожний бо, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють» (Мт. 7:7-8)
«Нехай вам станеться за вашою вірою!» (Мт. 9:29)
«Знов істинно казку вам: Коли двоє з вас згодиться на землі просити що б там не було, воно буде дано їм моїм Отцем Небесним, бо де двоє або троє зібрані в моє ім 'я, там я серед них» (Мт. 18:19)
«І все, чого ви будете просити в молитві з вірою, одержите!» (Мт. 21:22).
Пісні до святого Партенія
Завжди нам Партеній допомагає,
Сумні душі наші радо звеселяє,
Хто хоче бути вислуханий у потребі,
Хай завжди зверне свій погляд на того,
Хто чекає всіх на небі,
Хто нікому, і ні в чому не відмовляє,
Розраджує та невимовно потішає
І безупинно прохання всі сповняє.
Щодення молитва до святого Партенія у всякій потребі,
покровителя всіх, хто до нього звертається
О, славний мученику Партеніє! Ти заслужив у Бога вінець слави неминучої. Тебе Господь покликав бути безвідмовним помічником і покровителем усіх, хто покірно звертається до тебе у потребі. Ласкаво прошу тебе, випроси в Бога для мене ласку, щоб він вислухав мій зболілий голос, зглянувся на моє прохання (...), просвітив мій затемнений розум, зцілив мою заплямлену душу, яка задихається від тягаря турбот щоденних, захистив її від ворога, що безнастанно полює на неї, і навернув її на шлях спасіння, щоб вона безнастанно співала йому -Алилуя! Св. Партеніє, поблагослови мій сьогоднішній день, усі мої починання й справи оберни так, щоб вони завжди були на більшу славу Божу й на спасіння душі моєї. А я взамін буду дякувати Богові за всі ласки, які він посилає через тебе та поширювати набожність до твого імені.
Амінь
Молитва до Пресвятої Трійці
Отче Пресвятий, заради мук твого Сина, а мого Господа, зглянься на мою заблукану душу. Відчини джерело своєї ласки й за посередництвом св. Партенія очисти мене від гріхів моїх. Відкрий моє серце, спрагле твоєї любові, натхненному проводу Святого Духа. А ти, Святий Духу, всеблагий Царю, зроби мене лагідним і покірним. Дай мені сили, відваги й витривалості, щоб я міг постійно виконувати твою святу волю і за заступництвом св. Партенія осягнути душевний спокій на землі й вічне щастя на небі. Господи Ісусе Христе, заради заслуги мучеництва святого Партенія, змилосердися наді мною, зволь вислухати мої благання, які я заношу у цій дев'ятниці й удостой мене грішного (ну) повсякчасно співати імені твоєму — Алилуя!
ПЕРШИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній – опікун невинності, великий заступник молоді
Розважання:
З життя св. Партенія знаємо, що був він молодий і вродливий. На той час у Римі займав він високу посаду. Не дивлячись на урядовців, своїх співпрацівників, які часто через свій достаток піддавались багатьом душевним та тілесним пристрастям в той час пануючого ідолопоклонства, св. Партеній залишався чистим душею та тілом, випромінюючи свою чистоту на оточуючих. З переказу відомо, що св. Партеній повністю вирішив посвятити своє життя Богові і вибрав собі неодружений стан. Господь, покликавши його до життя в чистоті, зволив, щоб був він і опікуном для усіх, хто занепав, знемагаючи від боротьби зі спокусами душі та тіла.
З давніх-давен відомо, що ім'я має неабияку вагу. Воно багато говорить про людину. Партеній з грецького, означає „незайманий", „непорочний". Не випадково це ім'я підкреслює його ревне служіння для Бога на шляху дівочої чесноти. Господь у незглибимому милосерді покликавши св. Партенія до такого заступництва, в незвіданих планах свого святого Провидіння, подбав навіть і про те, щоб святого було названо саме таким ім'ям, що символізує цю чесноту, якою він і вирізнявся протягом свого життя. Св. Партеній радо спішить з поміччю усім, хто звертається до нього в потребі, і випрошує в безмежного Бога всіх найнеобхідніших ласк. Для св. Партенія це велика втіха, що за посередництвом наших молитов Господь доручив йому роздавати такі виняткові ласки. Дуже сумно святому, коли хтось не звертається до Нього у потребі, про що св. Партеній неодноразово жалівся під час своїх об'явлень. Він завжди усіх люб'язно вислуховує та особливо спішить з своєю допомогою до молоді, щоб роздавати Божі дари, які заслужив своєю чеснотою і мучеництвом на славу Божу, у дуже молодому віці, коли виповнилося йому лишень 24 роки. Тож завжди з великою ревністю духа звертаймось до цього великого святого і ніколи не пропускаймо дня без гарячої молитви, чи хоча б зітхання до нього.
Постанова:
Обіцяю звертатися у кожній порі і потребі до св. Партенія, а особливо в усіх душевних і тілесних спокусах, якими б вони не були; бо твердо вірю, що завжди буду вислуханий.
Молитва
Святий Партеніє, з великою радістю сьогодні я віддаюсь під твою могутню опіку. Не раз жалію, що раніше я так мало звертався до тебе у потребах життя мого, знаю, що багато ласк від Бога, міг би отримувати через твої заслуги. Тому-то сьогодні перепрошую тебе за мою недбалість, за своє закрите серце, яке не хотіло відкриватись твоїй постійній допомозі, зате, що так мало виявляв вдячності за ласки, які посилав і надалі посилаєш ти мені. З усього серця дякую тобі, що зволив сьогодні вибрати мене своїм духовим сином (донькою). Я вірю й надіюсь на тебе, що випросиш у милосердного Бога ласку поправи мого життя. Св. Партенію, Ти, що з Божої ласки відкинув усі омани свого життя, поборов усі душевні та тілесні підступи лукавого, випроси в Бога й для мене ласку чистоти, щоб я зростав у ній, зберігаючи чистоту своїх думок, пануючи над пристрастями моєї душі та тіла.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ДРУГИЙ ДЕНЬ
Святий Партєній — могутній помічник у виконанні обоє 'язків нашого стану,
надійний покровитель для тих, хто прагне досягти успіхів на дорозі свого життя
Розважання:
Св. Партеній за переданням походив родом з Вірменії. Своїми власними здібностями й заслугами в дуже молодому віці заслужив собі на велику повагу у знатних осіб того часу. Про нього дійшла чутка аж до Риму, де після зустрічі з тодішнім безбожним цісарем Декієм, був призначений прімікарієм царського уряду, тобто, головним цісарським нотаріусом. Здобув він також багато гідних похвали заслуг і у військовій службі, та й зрештою на таку посаду призначали тільки тих, хто відзначався особливими знаннями. Його гідність рівнялась римським сенаторам. Але це не головна риса нашого святого, оскільки свою владу використовував з однією метою — утвердження християнства поміж пануючого в той час безбожного ідолопоклонства. Св. Партєній за надзвичайно короткий час осягнув великих успіхів, які долучив для прослави всемогутнього Бога. З Божої ласки він завоював велику повагу у безбожного правителя Риму Декія. Та й це далеко не всі заслуги, які здобув на славу Божу! В важкий час переслідування християн, будучи в такому знатному чині, серед язичницького оточення, ризикуючи власним життям, він відважився поширювати Христову науку! Хай приклад цього великого святого оживить нас на дусі, а якщо ми занепали, то пам'ятаймо, що він з великим нетерпінням очікує нашого прохання, щоб нам допомогти. Як св. Партєній, ведений Божим Духом, досягнув великих успіхів у своєму житті, так і ми з Божою допомогою та посередництвом святого, подолаємо усі перешкоди у виконанні своєї праці та увінчаємося успіху. Пам'ятаймо, що св. Партєній не відмовив жодної ласки нікому, хто сердечно звертався до нього.
Постанова:
Обіцяю не тільки у великій нужді, але і в щоденних потребах душі та тіла, а особливо у виконанні своїх обов 'язків просити у св. Партенія допомоги, щоби сподобатися Богові, зростаючи у його ласці, щоб щоденно Господь у мені прославлявся. Знаю, що таким чином, у своєму житті зумію, виблагати у св. Партенія
подальшого заступництва для цілого українського народу; щоб Бог благословив зростання свідомості кожної людини про її велике покликання — пізнати Бога, пізнати його волю, його полюбити і йому служити.
Молитва
Святий Партеніє! Тебе Бог за життя наділив багатьма дарами, щоб ти ревно і успішно поширював віру в Христа. Випроси в Бога і для мене цих дарів, щоб я був схожим до тебе, наслідуючи твої чесноти, твою працю, і через те, щоб якнайкраще зумів прославити всемогутнього Бога. Хоч знаю свої немочі, й вони видаються мені дуже важкими, що аж притискають до землі, та, незважаючи на все, вірю, що ти мені допоможеш їх подолати у повсякденних моїх справах. Св. Партеніє, випроси в Бога для мене цієї ласки, щоб я міг усі справи свої буденні звершувати тільки на більшу славу Божу, на освячення всього нашого народу, щоб Господь благословив зростання нашої свідомості про його велике місіонерське покликання для багатьох народів світу, і спас мою грішну душу.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ТРЕТІЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — великий ревнитель Божого милюсердя,
заступник для немічних, знедолених та убогих
Розважання:
Під час життя св. Партенія було багато випад сів, коли він чинив діла милосердя до ближніх, а про один із таких дізнаємось з історичних джерел стародавнього Риму. Під час великого гоніння на християн начальник міста Риму Еміліян був потайним християнином і товаришем св. Партенія. З великою прихильністю й довір'ям до нього, помираючи, Еміліан віддав під опіку св. Партенієві все, що мав найцінніше — свою одиноку доньку і весь великий свій маєток. Цей приклад прекрасно свідчить, з якою великою повагою і довір'ям ставились до святого. Св. Партеній завжди милосердився над убогими людьми. Не дивлячись на велику пошану, що проявляли до нього, він ніколи не забував найубогіших. Він постійно пам'ятав, що милосердя має найціннішу вагу у Бога, і ревно старався у цьому наслідувати Ісуса Христа, який проповідував: «Блаженні милосердні, бо вони
зазнають милосердя» (Мт. 5, 7), а Святий Дух через славних і святих мужів промовляє: «Добрий Господь до всіх і його милосердя перед усіма його ділами» (Пс. 145, 9). Св. Партеній не тільки заопікувався донькою Еміліана і його маєтком, він щедро роздавав милостиню убогим, та ще й других ревно до цього заохочував, за що йому часто докоряли й робили наклепи. Цісар Декій, хоча й дуже поважав св. Партенія як свого приятеля, однак теж дошкуляв йому за це словами: „Я довідався, що ти є християнином, а також, що ти отуманив доньку Еміліана, так що вона навіть тішиться, коли ти її спадщину роздаєш поміж людей найнижчого чину". Чимало таких величних в Божих очах вчинків зробив цей святий!
Хай приклад такої гарячої ревності св. Партенія розпалить і нашу душу до діл милосердя. Пам'ятаймо, що милосердя у Бога має незмірну вагу і винагородиться нам тисячократно. Наші милосердні вчинки стануть мов та непорушна стіна, яка загородить нашу душу на Страшному суді від вічної загибелі. А св. Партеній завжди буде нам сприяти в цьому й буде нас благословити.
Постанова:
Обіцяю наслідувати Господа нашого Ісуса Христа в ділах милосердя, так як це чинив св. Партеній, щоб виблагати постійну опіку святого наді мною й осягнути духовні висоти досконалості. Буду старатись про пошану св. Партенія де тільки буде нагода, бо твердо знаю і непохитно вірю, що через прославлення святого, Господь отримує високу хвалу й сповнюється радістю ціле небо.
Молитва
О, великий св. мученику Партеніє! Ти обдарований Богом великими дарами й мабуть сильно прагнеш поділитися ними зі мною. Знаю, що я цього негідний, бо багато разів ображав милостивого Бога, нехтував його безмежним милосердям, часто занедбував чинити добрі вчинки для убогих та немічних, через свою закоренілу недбалість та гординю. Св. Партеніє, ти, що горів великим бажанням допомогти убогим і ніколи не відмовляв їм в цьому, про що вони просили, так і сьогодні я дуже тішуся, бо знаю певно, що не відмовиш і мені у своєму милосерді, зглянешся над моїми проханнями, й ласкаво випросиш у Бога для мене усі необхідні ласки.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — надійний і невідмовний заступник перед Богом
у найнебезпечніших обставинах життя, охоронець від наглої і несподіваної смерті
Розважання:
Про св. Партенія розповідали багато. Інколи святі, для збільшення Божої слави, з'являються вірним, вказуючи напрямок до вірного шляху, але очевидно, за Божим провидінням, певного часу не було від св. Партенія містичних об'яв, та, незважаючи на все, цей святий, маючи великі заслуги перед Господом, вирятовує і надалі продовжує оберігати кожного, хто звертається до нього.
Історія подає один зворушуючий факт. Перед початком Другої світової війни в 1939 році в місті Жовкві у Василіянській церкві, де й перебувають мощі святого, відправляв Службу Божу о. Віталій Байрак, ЧСВВ. Прислуговував йому, тоді ще монах, о. Антоній Масюк, ЧСВВ. На ній було близько 500 віруючих. Час цей був дуже тривожний, і скрізь лунали постріли. І тут, на велике диво, під час відправлення Служби Божої св. Партеній промовив до о. Віталія, попередивши, що має статись велика біда, мабуть це було б неминучим, коли б не заступництво св. Партенія. Віддаючись святому Провидінню, о. Віталій сказав монаху Антонію, щоб він подбав про те, щоби швиденько були відкриті двері на фіртці. Під кінець Служби Божої на «Благословення Господнє на вас» о. Віталій сказав: «Прошу виходити з церкви, і ніде не відходіть. На фіртці є відкриті двері, всі йдіть до монастиря до підвалу, бо грозить небезпека». І як тільки закінчилась Служба Божа, люди зробили так, як сказав о. Віталій. Коли всі зайшли, пролунав сильний вибух, що аж храм затрясся. Всі подумали, що він завалився. Вірні щиро молились у підвалі при свічках і сердечно дякували Господеві за його ласку, що захоронив їх від наглої смерті. А через якийсь час, коли всі вийшли, були сильно здивовані — храм стояв цілий, нічого не було зруйновано.
Пізніше підтвердилось, що у всьому була заслуга св. Партенія. Отець Антоній Масюк, ЧСВВ, колишній монах, який був свідком цих подій, в 1997—1999 роках також був у Жовківському монастирі. Одного разу, коли священики підготовлялися до відправи на честь св. Партенія, ієромонах Антоній, в цей час молився і в думці злегковажив св. Партенієм та помислив собі: «Чому св. Партеній тут лежить і монахи носяться з його мощами, і що ж він тут допоміг?» Бо, за чимало років немає нічого записано, щоб святий комусь уділив ласк. Іншим разом, коли о. Антоній молився, почув він голос св. Партенія. Св. Партеній скаржився йому, чому він нарікає на нього, і спитав його: «Що ти колись просив мене і я тебе не послухав?» І тоді він почав розповідати про все, що сталося в 1939 р., як він врятував життя людям і о. Байраку, як він під час війни захоронив всі храми і єврейську божницю від пошкодження.
З цього бачимо, який великий цей святий у Божих очах і які чудесні його заслуги перед Господом, якщо Він урятував в одну мить від неминучої смерті близько 500 християн, що заносили свої ревні молитви перед Божий престіл. І це напевно не єдиний випадок після його святої смерті. А скільки він допомагає тим, хто за його посередництвом просить у Всевишнього необхідних ласк!? Отже, ніколи не допускаймо сумнівів в допомозі св. Партенія. З відкритим серцем, цілковитій підданості Божій волі, благаймо святого у своїх щоденних потребах.
Постанова:
Буду завжди молитись до Святого Духа — покровителя всіх святих, щоб він направив мою душу, серце й розум на блаженну дорогу спасіння та дарував мені гарячу набожність до св. Партенія для постійного захисту під його святим покровительством.
Молитва
Св. Партеніє, з цілого серця дякую тобі за те, що ти ніколи не забуваєш про мене, що завжди радо очікуєш моїх прохань і чекаєш мого відкритого серця для розмови з тобою. Щиро благаю тебе, вибач мені, що я часто забував про тебе. Випроси в Бога для мене ласку (...), та візьми мене під свою могутню опіку, захорони мене від наглої і несподіваної смерті, як в одну мить ти схоронив людей, що наповнили Божий храм, покровителем якого ти є, а я буду постійно прославляти Бога за отримані від тебе ласки.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
П'ЯТИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — покровитель Жовкви, заступник України, охоронець храмів Господніх
Розважання:
Зі сторінок історії знаємо, що за часів війни безпощадно винищувалася велика кількість Господніх храмів. І безперечно було б так і в багатьох навколишніх місцях Жовкви і цілої України, якби не заступництво св. Партенія. В цей жахливий період війни, кулі тільки і свистали у повітрі, шукаючи своєї жертви, на чудо не пошкодивши жодного Божого храму в околицях Жовківщини. Люди гаряче молились до св. Партенія про охорону міста, і їх молитви були занесені святим до Божого трону. Але на жаль, через певний час, люди помалу стали занедбувати пошану до св. Партенія. Та Господь ніколи не допустить до цілковитого забуття тих, які поклали своє життя за спасіння багатьох душ. Він не тільки коронує їх небесною славою, але також і прославляє їх на землі В післявоєнні роки св Партеній дає про себе знати Він говорить, що є покровителем міста Жовкви, та що за його заступництвом були збережені від знищення багато храмів і в тому числі й єврейська божниця. Далі промовляючи, жалівся, що дуже мало люди звертаються до нього. Як бачимо, св. Партеній є дивовижно величний у Бога. Він дуже багато ласк випрошує в Бога для всіх, хто до нього звертається у потребі. Хай ці чуда св. Партенія збільшують наше довір'я до нього. Щиро подякуймо йому за все, що зробив для нас та для всієї України, хіба один Бог знає, скільки св. Партеній зберіг святинь!
Постанова:
Обіцяю завжди шанувати св. Партенія, звертатися до Нього в різних потребах — не тільки для себе і своєї родини, а й для всієї України. Буду постійно дякувати св. Партенію за всі ласки, які він випрошує для мене в Бога
Молитва
Боже мій милий, щиро дякую тобі за те, що ти зволив вибрати св. Партенія нашим покровителем і великим заступником перед тобою. А тобі, св. Партеніє, щиро дякую за те, що ти за Божою ласкою зберіг наші духовні святині — нашу велику духовну спадщину. Також дякую за те, що ти промовляєш до наших сердець, прагнеш у всьому нам допомогти й полагодити всі наші справи. Я сьогодні звертаюся до тебе й ласкаво прошу: „Збережи мою душу від занепаду, випроси для мене ласку (...). Св. Партеніє, так як ти зберіг храми Жовківщини, так само збережи від занепаду весь наш український народ. Випроси в Бога ласки для нас, щоб ми, наслідуючи Ісуса Христа, ставали добрішими, милосерднішими, та бсззупинно з усіх сил намагались спрямовувати свої душі до святості, якої так прагне Господь.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ШОСТИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — безвідмовний помічник у потребі
Розважання:
Люди часто схильні забувати добрі заслуги своїх попередників, частково так і відбулось зі св. Партенієм, якого за останні більш як півстоліття відчутно призабули. Святим, напевно, не раз сумно дивитися, коли пам'ять про них починає зникати, коли люди, легковажачи їхніми заслугами, не звертаються за допомогою, яку вони так прагнуть дати. Але Господь у своєму дивному Провидінні завжди скеровує так, що все стає на свої місця. Так і було із заслугами св. Партенія, які він доніс протягом 17 століть до наших днів, щоб щедро обдарувати сьогодні нас і допомогти в наших потребах. Одного дня, перед другою неділею Воздвиження Чесного Хреста, тобто перед празником св. Партенія, отці і монахи церкви Пресвятого Серця Христового, що на Жовківщині, готувались до свята на честь цього святого. Тут о. Антоній, через те, що багато часу не було ніяких записів про нові, особливі докази ласк від святого, спересердя сказав собі: „За що така увага, що він зробив для монастиря?" І одразу ж в цей день ввечері заговорив св. Партеній до отця, що молився: „...Я є покровителем не тільки монастиря... Чому ти на мене нарікаєш Чи ти в мене щось просив, а я тобі відмовив? «, і почав перераховувати отцеві велику кількість добрих справ, які був зробив. Після цього о. Антоній, відчувши глибокий жаль, не міг собі пробачити, що допустився таких необачних слів, і вирішив привселюдно перепросити св. Партенія. Зробив це отець в недільний святковий день. Тоді було багато людей і був присутній Владика Софрон Мудрий. Не минуло багато часу, як ієромонах Антоній загубив вервичку, на якій молився понад тридцять років, яка йому була надзвичайно дорога. Сильно опечалений втратою, старенький ієромонах вклякнув перед мощами св. Партенія і почав до нього молитися, благаючи: „Партеніє, ти казав, що я в тебе нічого не просив. Віддай мені вервицю, щоб я знав, що ти є покровителем». І яка була велика радість отця, коли одразу ж після обіду незнайомий хлопчина приніс до монастиря цю вервицю, яку знайшов на стоянці в м. Раві-Руській, що неподалік від м. Жовкви. Слуга Божий після цього щоденно проказував молитви до святого, ставши його ревним почитателем. Як бачимо, св. Партеній скоро вислуховує всіх, хто до нього звертається!
Постанова:
Постановляю у всіх скорботах і радощах свого життя молитись до святого Партенія, завжди бути йому вдячним за всі ласки та прислуховуватись до його порад і ніколи не відступати від молитви, навіть коли довший час прийдеться просити мені ласку нього.
Молитва
О, незаслужено забутий св. Партеніє. Часто забуваючи про твою опіку, я не звертався до тебе у моїх потребах. Ласкаво прошу тебе, св. Партеніє, не відкинь моє прохання, випроси мені у Бога ласку (...). Тепер, незважаючи на мої численні провини, маю непохитну надію, що ти зглянешся наді мною і потішиш моє зболіле серце. Я завжди буду залишатися твоїм ревним шанувальником.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
СЬОМИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — відданий наслідувач Господній, мученик за віру,
помічний дорадник у сумнівах
Розважання:
В часах, коли посеред людей утверджувалась віра Господня, християн, що словом і прикладом її проповідували, безпощадно винищували, видумуючи все нові муки, аби тільки вони відмовились від Христової віри. Так і сталось зі св. Партенієм. В цей час християни відзначалися особливою жертовністю, аби передати до наших часів спасенний вогонь Божого Слова. За часів останнього великого переслідування християн, цісарем Декієм в 250 році, св. Партеній з великою ревністю працював над поширенням Божої науки, за що його було схоплено і катовано. Вивідавши, що св. Партеній і його брат св. Кальогерій є християнами, правитель Риму сказав їм, щоб ті поклонилися поганським богам. На те святий рішуче йому відповів: „Коли ти віриш, що так і є, то впадеш разом з ними у вічний вогонь «. На ті слова цісар зніяковів, що він так відважився йому відповісти. Тоді один із присутніх, роздираючи на собі одежу, сильним голосом закричав: „Боги наші покарають нас, як ми отих не спалимо вогнем». Тоді Декій, безпощадний винищувач християн, з великої поваги до св. Партенія, бажаючи не втратити свого вірного підданого, сказав останні слова до святого: „Хочеш вмерти марною смертю?" Святий Партеній на ті слова, скріплений ласкою Святого Духа, переповнений сильною вірою, прогнавши спокусливі підступи диявола, відповів: „Так, ми готові вмерти, бо смерть, якою нас стратиш, є для нас заслугою, і з нашої смерті зродиться нам життя вічне і вічний вінець слави «. Після цих слів його було віддано на муки. Святий Партеній, поборовши підступні спокусливі сумніви, які так часто закидало йому поганське оточення, повністю віддавшись святій волі Творця пішов на святу смерть. За проявлену велику відданість тепер Господь доручає йому помагати всім, хто опечалений і знаходиться на роздоріжжі шляхів життя та смерті. Оживлені, великою вірою та надією, знаймо, що як св. Партеній поборов сумніви, які насувалися на нього, впродовж його життєвого шляху, так і нам допоможе вийти з марних думок, що так часто шматують наші душі, та завжди вкаже на добрий шлях. Постійно прислухаймось до його порад, і дуже швидко переконаємось в його могутній допомозі. Святий завжди стоїть на сторожі тих, хто до нього звертається у важливих справах, і постійно готовий порадити в прийнятті правильного рішення.
Постанова:
Обіцяю у сумнівах, печалях, своїх щоденних турботах з великою ревністю і довір 'ям просити у св. Партенія допомоги, завжди віруючи, що її отримаю.
Молитва
Святий мученику, з великою покорою звертаюся до тебе і прошу, випроси мені ласки зростати у святості й ціле своє життя працювати на Божу славу. Я хочу осягнути небо, але прикладаю дуже мало зусиль. Мої сили ослабли, занепадаю на дусі, тривоги і сумніви роздирають мою душу. Поможи у моїх гірких переживаннях. Глянь на мою нужду, виблагай у Бога те, що мені зараз дуже бракує. Часто я прошу у Господа і у тебе те, що мені шкодить, а ти даєш мені те, що служить для спасіння душі моєї, тож відкрий мої очі, просвіти мій заблуканий розум і вкажи, про що маю просити (...). Святий Партеніє, я не знаю, чи те, що я роблю подобається Богові? Тому, могутній мій опікуне, ласкаво тебе прошу, переглянь мої діла, змилосердися наді мною і поможи мені вийти на правильну дорогу життя. Зволь вислухати мене, у тривогах та сумнівах, і своїм заступництвом допровадь мене до люблячого Бога.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ВОСЬМИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — великий помічник і чудотворець в останній хвилині життя
Розважання:
З переказів та історичних документів дізнаємося, що св. Партеній мав у Бога ласку творити чуда. Про один випадок такого чуда розповідає історичний акт. Партенію і його братові Кальогерію, було винесено присуд за визнання Христової віри і призначено спалити вогнем. їх було передано катам, які в супроводі поганського натовпу повели цих безстрашних борців Христової віри за мури міста у ліс, де приготували вогнище, щоб їх спалити. Св. Партеній разом із своїм братом востаннє вклякнули на землю, щоби віддати поклін Богові і передати свої святі душі в його руки. В цей час місце спалення святих виклали навкруги деревом, і коли запалили цей вогонь, то сталось велике чудо, на диво всіх присутніх вогонь не хотів охоплювати тіла святих мучеників. Тоді ще більше розлютився кат. Він вихопив з вогню розжарений стовбур і зі всієї сили вдарив ним по голові найперше старшого брата, а відтак добив і молодшого, св. мученика Партенія. Милосердний до своїх створінь, Господь, вчинивши таке чудо за заслуги св. Партенія, підкреслив, яку має велику ласку цей святий перед ним, що поклав своє життя за віру. Прикладом св. Партенія всемогутній і люблячий наш Господь, доручив святому бути великим опікуном і чудесним заступником у часі великих випробовувань та в годині смерті.
Постанова:
Обіцяю, під час великих випробовувань, коли болі будуть пронизувати мою душу та тіло, а особливо у годині своєї смерті благати заступництва св. Партенія.
Молитва
Святий Партеніє, дорогий наш покровителю, заступнику нашого українського народу, великий чудотворче, ти, що безостраху проповідував Боже Слово, зберіг своїм заступництвом велику кількість святинь, врятував життя багатьом людям, порятуй і мою душу, коли буде перебувати в різних випробовуваннях. Ласкаво прошу тебе, випроси мені чудесну ласку, витягни мене з небезпеки, яка чигає наді мною вдень і вночі. Вирви мене з вогню земних пристрастей та допровадь до життя вічного, а я завжди буду тебе вихваляти і дякувати Богові за всі ласки, які він тобі уділив. Благаю тебе будь моїм заступником у годині моєї смерті, візьми мене під могутній свій покров. Боже милосердний, за молитвами св. Партенія врятуй мене від вічної загибелі, вчини спасенне диво, рятуючи мене, як ти вчинив на вогнянім одрі, яке не в силі було охопити святе тіло Партенія.
Амінь
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
ДЕВ'ЯТИЙ ДЕНЬ
Святий Партеній — великий заступник усіх, хто до нього звертається
Розважання:
Кілька століть назад, у 1665 році, мощі св. Партенія, за вказівкою Папи Олександра VII, перед тим, як потрапити до Жовкви, були перевезені з Риму до Відня, столиці Австрії, як знаменитий духовний дар від Апостольської Столиці. Мощі святого були прийняті з великими почестями, а урочисте свято Партенія тоді призначили на 12 вересня. Через декілька років, саме в цей день празника святого, сталося велике чудо. Святий Партеній вислухав прохання усього народу і охоронив місто й цілу австрійську державу від загарбницького турецького війська. В 1683 році численні турецькі війська обложили столицю австрійської держави. На допомогу віденцям прибув тоді король Собєський. 12 вересня, в свято Партенія, розпочалася головна рішуча битва. Віденці цілу попередню ніч провели на молитвах, благаючи св. мученика, щоб він заступився перед Богом та зберіг людей і країну, що в ній проживають. Молитви продовжувалися і на велике диво, в сам день празника, під час кривавої боротьби, Божим чудом перемогу одержали австрійські війська і війська Собеського, польського короля, що прийшов на допомогу. Вдячні віденці щиро дякували за перемогу Пречистій Діві Марії та св. Партенієві, який заступився за цілу австрійську державу. Незбагненим для нашого людського розуму є те, якими надзвичайними Божими дарами наділений цей святий, який спричинився, щоб вирятувати від неминучої загибелі не тільки місто, а й усю державу! Тому ніколи не сумніваймося у допомозі св. Партенія, а завжди непохитно вірмо, що як він заступився за цілий народ, так і на далі буде заступатися за наші душі, за весь український народ і у злуці зі всіма святими виблагає в Бога кращої долі та щедрого благословення кожному з нас.
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава Отцю...
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар